Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora” w Łodzi

Powiększ obraz

Szeroka oferta uzdrowiskowa, możliwość wykonania badań profilaktycznych, gadżety – to wszystko czekało w Łodzi na seniorów z Lubaczowa. W piątek, 20 maja grupa osób w wieku 55+ z naszego miasta po raz pierwszy uczestniczyła w „Targach Aktywnego i Zdrowego Seniora” w Łodzi.

Podczas targów w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja w Łodzi nasi seniorzy zapoznali się z ofertą wielu firm i instytucji, które proponowały produkty i usługi poprawiające komfort życia dla osób w wieku 55+. Seniorzy mogli wykonać bezpłatne badania i zasięgnąć konsultacji medycznych, porad zdrowotnych, a także zapoznać się z propozycjami biur podróży dla seniorów. Osoby zainteresowane leczeniem sanatoryjnym mogły rozważyć szeroka ofertą uzdrowisk. Dla wszystkich chętnych do dyspozycji było ok. 100 różnych stanowisk. Uczestnicy mogli skorzystać z badań profilaktycznych m. in.: zbadać poziom cukru, cholesterolu, zmierzyć ciśnienie krwi. Równie ciekawe okazały się porady fachowców z dziedziny rehabilitacji, dietetyki, mody. Nie tylko seniorzy, ale też osoby młodsze uczestniczyły w tym dużym wydarzeniu, jednak delegacja z Lubaczowa była jedyną, tak liczną grupą z Podkarpacia, która w nim wzięła udział.

Korzystając z wolnej chwili grupa zwiedziła Centralne Muzeum Włókiennictwa, a także odbyła spacer ulicą Piotrkowską podziwiając piękne zabytkowe kamienice oraz słynną Aleję Gwiazd Łódzkiej Drogi Sław.

Wyjazd zorganizowało Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” wraz z Lubaczowską Radą Seniorów.

Tekst: Beata Klatka
Fot. Iwona Hojdak