Piknik Seniora w Przecławiu

Powiększ obraz

W niedzielę 17 lipca 2016r. seniorzy z Lubaczowa uczestniczyli w V Pikniku Seniora w Przecławiu, którego organizatorem był Klub Seniora „Złoty Wiek” w Przecławiu.

 

Piknik organizowany jest cyklicznie jako forma integracji osób w wieku senioralnym. Seniorzy z Przecławia w ubiegłym roku odwiedzili nasze miasto w ramach wizyty studyjnej, co zaowocowało nawiązaniem trwałych kontaktów. W tegorocznej edycji udział wzięło 85 seniorów. Jednym punktem programu była prezentacja rękodzieła artystycznego. W jego ramach Seniorka z naszego miasta przedstawiła kwiaty wykonane z bibuły. Ponadto podczas Pikniku przy akompaniamencie akordeonu opowiadano anegdoty i wspólnie śpiewano znane wszystkim piosenki.

ednak najważniejszym punktem wieczoru był konkurs na ciekawie zaprezentowany kapelusz. Z dumą i humorem w różny sposób Panie przedstawiły swoje nakrycia głowy. I tak obejrzeliśmy kapelusze z różnych epok, pielgrzymkowe oraz zrobione własnoręcznie na szydełku. Seniorki z Lubaczowa zostały wyróżnione za śpiewającą prezentację oraz kapelusz w stylu George Sand.

Spotkanie zakończyły wspólne tańce przy wesołej muzyce.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach zadania publicznego pod nazwą „Z tradycją regionu za pan brat”, współfinansowanego ze środków Gminy Przecław.

 

 

B. Klatka