Miejski Informator dla Seniorów już dostępny

Powiększ obraz

Dostępny jest już pierwszy Miejski Informator dla Seniorów. Stanowi kompendium wiedzy na temat różnych dziedzin życia, ma aktywizować oraz wspomagać osoby starsze. Wydawany jest bezpłatnie wszystkim osobom w wieku 60+.

Informator pojawił się w nakładzie 500 sztuk. Dostępny jest w Urzędzie Miejskim, Centrum Aktywności Seniorów, Miejskim Domu Kultury, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Znaleźć go można również w obu parafiach. Kilka egzemplarzy przekazanych zostało wybranym stowarzyszeniom działającym na rzecz osób starszych.

Publikacja zawiera szereg danych i wskazówek, które podpowiadają czytelnikowi, jak ciekawie i twórczo można żyć w Lubaczowie, co można zrobić dla innych i dla siebie. Opisana została w nim miejska oferta dla osób w wieku 60+. Z lektury Informatora można dowiedzieć się również jakie projekty zostały zrealizowane dla osób starszych – powołanie Lubaczowskiej Rady Seniorów, działalność Centrum Aktywności Seniorów, uruchomienie strony internetowej dla osób starszych, zorganizowanie akcji Miejsca Przyjazne Seniorom. Ponadto zostały w nim zawarte dane o tym, gdzie szukać pomocy, jak otrzymać Kopertę Życia czy Ogólnopolską Kartę Seniora oraz jak realizować cele społeczne i przyczyniać się do rozwoju swojego lokalnego środowiska.

Jesteśmy przekonani, że nasz Informator stanie się praktycznym przewodnikiem zarówno dla swoich najważniejszych adresatów, jak i wszystkich zainteresowanych sprawami Seniorów.

 

[wpdm_package id=’625′]