Seniorzy z Ropczyc z wizytą studyjną

Powiększ obraz

Seniorzy z Ropczyc gościli w Lubaczowie. Dni 2-3 października spędzili na rozmowach z osobami starszymi z naszego miasta wymieniając się doświadczeniami.

Goście swoją wizytę rozpoczęli w Ratuszu, gdzie spotkali się z Burmistrzem Krzysztofem Szpytem i Lubaczowską Radą Seniorów. Pokrótce zaprezentowano im dobre praktyki w zakresie działań na rzecz seniorów realizowane w naszym mieście. Omówiono m.in. wprowadzenie Kopert Życia, wydanie Informatora Miejskiego dla Seniorów i stworzenie Miejsc Przyjaznych Seniorom. Wspomniano zorganizowane projekty, m.in. „Międzypokoleniowe smaki życia” czy „Na tropie własnej tożsamości kulturowej”, przeprowadzone prelekcje i wykłady, a także kursy, m.in. komputerowe.

Po rozmowach z Burmistrzem i Lubaczowską Radą Seniorów goście z Ropczyc odwiedzili galerię Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, po czym udali się do Centrum Aktywności Seniorów. Tam Zespół Wokalno-Muzyczny Radość przywitał ich śpiewem, a uczestnicy zajęć rękodzielniczych wręczyli róże wykonane z bibuły.

Seniorzy z Ropczyc zwiedzili także ogród społecznościowy RODOS.