Lepiej zapobiegać niż chorować

Powiększ obrazpotrawy dietetyczne

W dniu 30 listopada 2022 r. w Ośrodku Villa Carpatia w Żołyni, zostały zorganizowane warsztaty pt. „Lepiej zapobiegać niż chorować”.

W projekcie wzięło udział 40 seniorów reprezentujących różne Stowarzyszenia, działające na terenie miasta Lubaczowa.

W  ramach programu odbyło się spotkanie z dietetyczką i profilaktykiem  z zakresu zaburzeń odżywiania i chorób metabolicznych.

W trakcie warsztatów uczestnicy projektu, przy  pomocy instruktażu, samodzielnie wykonywali dekoracje półmisków z owoców i warzyw. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na obiad. Spożywany posiłek składał się wyłącznie z owoców i warzyw gotowanych lub w postaci surówek.

Pobyt urozmaiciła grota solna. W czasie pół godzinnego seansu, seniorzy mogli posłuchać relaksacyjnej muzyki i pooddychać  zdrowym powietrzem.

Ponadto fizjoterapeuta oprowadził uczestników po całym kompleksie leczniczym , zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 

Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali upominki w postaci kubków oraz materiałów o tematyce zdrowotnej i zdrowym odżywianiu. 

Podczas aktywnego uczestnictwa w realizacji programu, seniorzy mieli możliwość zapoznania się z innymi, zdrowymi sposobami odżywiania, uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania  oraz spędzić czas w spokojnej  i miłej atmosferze.