Jak pomóc Seniorom w czasie epidemii?

Powiększ obraz

Aktualna sytuacja jest trudna dla wszystkich, a szczególnie dla osób w wieku 60+. W tych chwilach należy wesprzeć Seniorów, urozmaicić ich czas spędzany w domu, podnieść na duchu i zintegrować w swego rodzaju wspólnocie.

Dla Seniorów, których odporność jest często niższa niż osób w młodszym wieku, konsekwencje zachorowania są dużo bardziej dotkliwe. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Seniorów, Stowarzyszenie MANKO – twórca programów Gmina Przyjazna Seniorom oraz Ogólnopolska Karta Seniora, a także wydawca ogólnopolskiego magazynu Głos Seniora, rozpoczęło akcję “Solidarni z Seniorami – razem damy radę!”, w której chce uświadomić ludzi, że osoby starsze wymagają teraz większej pomocy, a można im to zapewnić w prosty sposób, jak np. zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy kontakt telefoniczny.

Stowarzyszenie, w związku z aktualną sytuacją, rozpoczęło akcję “STOP Korona-oszustwom”, w której przestrzega i edukuje Seniorów w zakresie oszustw związanych z wybuchem pandemii np. sprzedaż internetowa paramedycznych suplementów czy lekarstw.

Jak pomóc seniorowi (1)

stop korona-oszustwom

Solidarni z Seniorami – razem damy radę! baner