Trwa kurs obsługi komputera dla seniorów

Powiększ obraz

Od 31 stycznia trwa kurs obsługi komputera dla seniorów. W czwartkowe i piątkowe popołudnia o godzinie 16:00 emeryci spotykają się w Powiatowej Bibliotece Publicznej przy Zespole Szkół w Lubaczowie aby zaczerpnąć wiedzy na temat pracy przy komputerze.
W szkoleniu udział bierze 15 osób, dla lepszej komunikacji podczas zajęć kursanci zostali podzieleni na dwie grupy – grupa I swoje zajęcia ma w czwartek, natomiast grupa II w piątek, kurs odbywa się w sali komputerowej przy bibliotece powiatowej.

Podczas spotkań, prowadzący – członek Lubaczowskiej Rady Seniorów Pan Stanisław Smagacz, zapoznaje kursantów z podstawami obsługą komputera, programami pakietu Office oraz zagadnieniami związanymi z technologią informacyjną. Do tej pory odbyły się zajęcia z podstaw obsługi komputera, poruszania się w internecie, wyszukiwania zagadnień za pomocą stron www oraz użytkowania poczty elektronicznej, m.in. seniorzy założyli sobie elektroniczne skrzynki pocztowe, a także wstępne zajęcia z zagadnień związanych z dokumentami tekstowymi.

tekst: Marek Kuziemski

zdjęcia: Stanisław Smagacz