Opowieści o dzikiej przyrodzie

Powiększ obraz

W piątek (03.03) w Lubaczowie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Centrum Aktywności Seniorów był Mateusz Bielko, młody podróżnik, pasjonat dzikiej przyrody, pisarz.

Spotkania rozpoczęły się od prezentacji multimedialnych. Zarówno uczniowie z klasy VI, jak i dorośli mieszkańcy naszego miasta z wielką ciekawością oglądali zdjęcia oraz słuchali ciekawostek o zwierzętach, które często oglądamy w najbliższym otoczeniu, jak i o tych rzadziej spotykanych mieszkańcach naszych lasów i pól. Mateusz mówił o ciekawym zachowaniu zaskrońca, gacka szarego, bociana białego czy orła bielika. Duże zainteresowanie wzbudziła również opowieść o spotkaniu młodego podróżnika z królem puszczy – żubrem, który zdaniem naszego gościa jest przyjazny i chętnie „pozuje” do zdjęć.

Mateusz opowiadał także o podróży wakacyjnej do południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, którą odbył w 2015 r. Do anegdoty o zwierzętach „dzikiego zachodu” autor dołączył niesamowite ujęcia Wielkiego Kanionu.

Mieszkańcy naszego miasta podczas spotkań mieli możliwość otrzymania autografu i zrobienia pamiątkowego zdjęcia z młodym pisarzem, autorem książki „Moje spotkania z dziką przyrodą”, do której recenzję napisał znany dziennikarz i przyrodnik Adam Wajrak.

Tekst: Beata Klatka
Foto: Michał Bielko, MBP w Lubaczowie
Źródło: www.lubaczow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *