Kobietę otwiera się słowami

Powiększ obraz

Obecnie stan epidemii uniemożliwia organizację imprez kulturalnych, dlatego podejmowane działania przenoszone są do sieci. Seniorki z Lubaczowa wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Przemyślu Filia w Lubaczowie nagrały filmik „Kobietę otwiera się słowami”, w którym prezentują sylwetki kobiet nieprzeciętnych.

Seniorki wcieliły się w rolę kobiet, które swoim dorobkiem życiowym inspirują do podejmowania działalności na rzecz drugiego człowieka. I tak Maria Mulak przewodnicząca Lubaczowskiej Rady Seniorów przedstawia Olgę Tokarczuk i jej powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Z kolei Bożena Jaracz prezentuje postać Jeannette Kality, najbardziej znanej polskiej położnej, autorki książki „Położna 3550 cudów narodzin” oraz dziennikarkę Magdalenę Wolińską – Riedi autorkę książki „Kobieta w Watykanie”. Natomiast Maria Magoń snuje opowieść o Mari Dąbrowskiej, posiłkując się fragmentami „Nocy i Dni”. Domicela Romanowska recytuje wiersze Agnieszki Osieckiej, zaś Stanisława Szajowska opowiada o barwnym życiu George Sand.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku i jednocześnie do sięgnięcia po książki i audiobooki poświęcone niezwykłym kobietom, znajdujące się w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu Filia w Lubaczowie.

>>Przejdź do filmiku<<